Хезмәт

Канатлы дусларыбызны каршылап

Район мәгариф идарәсендә, «Парклар маршы-2014» акциясе кысаларында, халыкара кошлар көненә багышлап үткәрелгән сыерчык оялары конкурсына йомгак ясалды.

Һәр мәктәптән иң яхшы дип табылган өчәр сыерчык оясы район конкурсына тәкъдим ителде. Түнтәр урта мәктәбе базасында үтәчәк бәйрәмдә конкурста җиңгән укучыларга истәлекле бүләкләр һәм барлык катнашкан укучыларга дипломнар тапшыралачак.50 дән артык сырчык оясы, "Балтач" тыюлыгы хезмәкәрләре көче белән Нормабаш авылы янындагы урман буена һәм каенлыкка урнаштырылды.
Конкурсның җиңүчеләре һәм призерлары:
1.Фазылҗанов Адель - Норма урта мәктәбенең 4 сыйныф укучысы;
2.Ризванов Салават - Чутай башлангыч мәктәбенең 4 сыйныф укучысы;
3.Шайхетдинова Гөлфиза - Кунырурта мәктәбенең 4 сыйныф укучысы;
4.Егорова Людмила - Кече- Лызи урта мәктәбенең 9 сыйныф укучысы.
«Оригиналь идея» номинациясендә җиңүчеләр һәм призерлар:
1. Галиуллин Илсаф - Бөрбаш урта мәктәбенең 11 сыйныф укучысы;
2.Мифтахов Наил - Бөрбаш урта мәктәбенең 5 сыйныф укучысы;
3.Шәмсетдинов Илгизәр - Алан төп мәктәбенең 7 сыйныф укучысы;
4. Сабиров Рамил - Яңгул урта мәктәбенең 5 сыйныф укучысы;
5.Иванов Сергей - Субаш төп мәктәбенең 4 сыйныф укучысы;
6.Ибраһимова Гөлчәчәк - Балтач урта мәктәбенең 4 сыйныф укучысы;
7.Трофимов Тимур - Урта Көшкәт урта мәктәбенең 1 сыйныф укучысы;
8.Накыйпов Рәсүл - Нөнәгәр урта мәктәбенең 8 сыйныф укучысы;
9.Басыров Дилүс - Түнтәр урта мәктәбенең 8 сыйныф укучысы.
Конкурста актив катнашучылар:
1.Закиров Раушан - Куныр урта мәктәбенең 4 сыйныф укучысы;
2.Мөбәрәкшин Илсаф - Куныр урта мәктәбенең 7ыйныф укучысы;
3.Ахмадиев Искандәр - Алан төп мәктәбенең 7 сыйныф укучысы;
4.Әскәрова Айсылу - Алан төп мәктәбенең 6 сыйныф укучысы;
5.Николаев Раил - Субаш төп мәктәбенең 8 сыйныф укучысы;
6.Вафин Илсур - Субаш төп мәктәбенең 7 сыйныф укучысы;
7.Нәбиев Илсаф - Субаш төп мәктәбенең 7 сыйныф укучысы;
8.Шәфигуллин Ислам - Нөнәгәр урта мәктәбенең 3 сыйныф укучысы;
9. Шәфигуллин Илшат - Нөнәгәр урта мәктәбенең 4 сыйныф укучысы;
10. Шәфигуллина Гөлшат - Нөнәгәр урта мәктәбенең 2 сыйныф укучысы;
11.Хәйруллин Кәрим - Шубан төп мәктәбенең 1 сыйныф укучысы;
12.Гыйльметдинова Ләлә - Шубан төп мәктәбенең 2 сыйныф укучысы;
13.Хабибрахманов Айнур - Шубан төп мәктәбенең һ1 сыйныф укучысы ;
14.Хөсәенов Ильназ - Шеңшеңәр төп мәктәбенең 3 сыйныф укучысы;
15.Хабибуллин Наил - Сосна төп мәктәбенең 5сыйныф укучысы;
16.Галләмов Самат - Сосна төп мәктәбенең 2сыйныф укучысы ;
17.Муллагалиев Илсаф - Сосна төп мәктәбенең 8сыйныф укучысы;
18.Кешишева Юлиана - Урта Көшкәт урта мәктәбенең 1сыйныф укучысы;
19.Халтурина Екатерина - Урта Көшкәт урта мәктәбенең 8сыйныф укучысы;
20..Шакирзянова Азалия - Балтач урта мәктәбенең 1 сыйныф укучысы;
21.Шакирзянов Салават - Балтач урта мәктәбенең 2 сыйныф укучысы;
22.Тазиева Эльвина - Балтач урта мәктәбенең 1 сыйныф укучысы;
23.Сабирова Мәрьям - Арбор төп мәктәбенең 4 сыйныф укучысы;
24.Гарипов Әлфис - Арбор төп мәктәбенең 1 сыйныф укучысы;
25.Гарипова Зөһра - Арбор төп мәктәбенең 7 сыйныф укучысы;
26.Гарифуллин Фәнзил - Көшкәтбаш башлангыч мәктәбенең 4 сыйныф укучысы;
27.Нәкыйпова Нәргизә - Көшкәтбаш башлангыч мәктәбенең 3 сыйныф укучысы;
28.Галләмов Ильнур - Чепья урта мәктәбенең 11 сыйныф укучысы;
29.Григорьев Максим - Чепья урта мәктәбенең 2 сыйныф укучысы»;
30.Иванова Ильвина - Чепья урта мәктәбенең 4 сыйныф укучысы;
31.Муллагалиев Айрат - Норма урта мәктәбенең 7 сыйныф укучысы;
32.Гатауллина Илүзә - Норма урта мәктәбенең 6 сыйныф укучысы;
33.Фазылов Илназ - Пыжмара төп мәктәбенең 6 сыйныф укучысы;
34.Параманов Валерий - Кече Лызи урта мәктәбенең 7 сыйныф укучысы;
35. Параманов Владислав- Кече Лызи урта мәктәбенең 7 сыйныф укучысы;
36.Асхадуллин Айнур- Салавыч күппрофильле лицееның 2 сыйныф укучысы;
37.Рахматуллин Фәнис - Салавыч күппрофильле лицееның 6 сыйныф укучысы ;
38.Төхватуллин Ирек - Салавыч күппрофильле лицееның 9 сыйныф укучысы;
39.Хадиев Фәннур ­- Бөрбаш урта мәктәбенең 8 сыйныф укучысы;
40.Учергин Руслан- Улисьял башлангыч мәктәбенең 3 сыйныф укучысы.
"Парклар маршы -2014" акциясенең рәсем, фотосүрәт, инша, шигырь конкурслары дәвам итә.Быелгы конкурсларның темасы- тыюлыктагы сулыклар һәм андагы тереклек. Конкурс эшләре 14 апрельгә кадәр кабул ителә.

Реклама

Район тормышына кагылышлы иң мөһим яңалыкларыбызны Балтаси_Хезмэт телеграм каналыбызда да укыгыз.

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Теги: 250
Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: