Хезмәт

Балтач районы 2016 ел Сабан туе бәйрәменең программасы

Уен төрләре Үткәрү вакыты Җаваплы кешеләр 1. Ачу тантанасы 11.00-12.00 Рамазанова А.Х. Заһидуллин Р.Р. 2. Көрәш - Картлар көрәше - Балалар көрәше (40 кг.кадэр, 50 кг.кадэр, 50 кг. югары) - Үсмерләр көрәше (60, 70 кг.кадәр һәм 70кг. югары) - Ир-егетләр көрәше (60,70,80,90кг кадәр һәм 90кг. югары) 11.40-18.00 Баш хөкемдәр Шәрипов...

Уен төрләре
Үткәрү
вакыты
Җаваплы кешеләр
1.
Ачу тантанасы
11.00-12.00
Рамазанова А.Х.
Заһидуллин Р.Р.
2.
Көрәш
- Картлар көрәше
- Балалар көрәше
(40 кг.кадэр, 50 кг.кадэр, 50 кг. югары)
- Үсмерләр көрәше
(60, 70 кг.кадәр һәм 70кг. югары)
- Ир-егетләр көрәше
(60,70,80,90кг кадәр һәм 90кг. югары)
11.40-18.00
Баш хөкемдәр
Шәрипов Ф.Э.
Сәмигуллин Н.Г.
Камалова Ф.
3.
Атлары чабышы
- Чабыш атлары - 2 км
- Чабыш атлары - 3 км
- Ярым токымлы атлар
- Хуҗалык атлары чабышы - 2 км.
- Гарәп атлары
13.00-15.00
Нәбиуллин Ф.Р.
Исрафилов А.З.
Раиль . (муз.аппарт. ответств. МЦ Хыял)
4.
Кул көрәше.
- Малайлар кул көрәше.
- Кызлар кул корэше
- Егетләр кул көрәше.
(70 кг, 85 кг кадэр һәм 85 тән югары)
- Хатын-кызлар кул көрәше.
(70кг кадәр һәм 70кг югары ).
13.00- 17.00
Зиатдинова Ә. Р.
Гайнетдинов Ф.Ф.
Сафиуллин Рам.Д.
Сафиуллин Ран.
Фәния ДЮСШ
5.
Турникта тартылу.
- Малайлар.
- Ир-егетләр 35 яшькә кадәр;
- Ир-егетлэр 35 яшьтән югары.
14.00-17.00
Бәзәгетдинов А.Ш.
Гыйлметдинов И.З.
Гарипова А.Х.
6.
Йөгереш.
- Малайлар йөгереше (1 км)
5 класска кадәр, 5-9класс
- Кызлар (балалар) йөгереше (1 км)
5 класска кадәр, 5-9 класс.
- Егетләр йөгереше (3 км).
- Хатын-кызлар йөгереше (3 км)
- Әбиләр
- Бабайлар
13.00-16.00
Гарипов Э.Н.
Әскәров Р.Р.
7.
Гер күтәрү
- Гер белән мәйдан әйләнү.
- Гер күтәрү - двоеборье.
(75кг кадәр һәм югары).
- Хатын-кызларның гер белән мәйдан әйләнү.
- Хатын кызлар шикэр комы капчыгын күтәреп
мәйдан әйләнү
14.30-16.30
ГабдрахмановФ.С.
Галимуллин Илшат
Фазылҗанова Р.Г.
8.
Аркан тарту:
- ир-атлар
Таяк тартышу:
- хатын-кызлар,
- ир-атлар
15.00-17-00
Заһидуллин Р.Р.
Хәйруллин А.Ф.
Нуриева А.И,
9.
Волейбол
10.00-18-00
Сөләйманов Р.В.
Ибраһимов Ф.Ф.
Гарипов Р.Р.
Гатауллин Т.Ф.
10.
Бадминтон
Егетләр
Кызлар
11-40-16-00
Гайнетдинов И.Ф.
Мөхәмәтгалиев Р.Н.
Филлипова А.Г.
11.
Кәҗәдә бәрешү.
15.00-18.00
Габдрахманов И.Д.
12.
Туры баганага менү.
14.00-15.00
Габдрахманов И.Д.
13.
Авыш баганага менү.
15.00-16.00
Ибениев Ф.Ф.
Нургалиев Р.К.
15.
Утын кисү
- ир-белән хатын
- ир-егетлэр
- хатын-кызлар
14.00-15.00
Ибениев Ф.Ф.
Нургалиев Р.К.
16.
Шахмат.
Балалар
Олылар
11.40-17.00
Марданов И.А.
Гарифуллина Л.В.
19.
Сикереп әйбер алу.
16.00-17.00
Ибениев Ф.Ф.
20.
Чүлмәк вату
1 урында
11.45-13.00
Мөхәрләмов Р.К.
21.
Озынаякта узышу.
15.30- 16.30
Мөхәрләмов Р.К.
22.
Тачка белән ирләр һәм хатын
кызларны ярыштыру
13.00-14.00
Мөхәрләмов Р.К.
23.
Капчык киеп йөгерү.
15.00-16.00
Исмагилов М..
24.
Йомырка кабып йөгерү.
14.00-15.00
Исмагилов М.
25.
Сулы чиләк белән йөгерү.
16.00-17.00
Исмагилов М.
26.
Балалар уеннары
- Кисеп әйбер алу.
- Баскетбол уены.
- Төз ату уены
- Чүлмәк вату
- Балдак киертү һәм башка
11.45 - 15.00
Гатиятуллина А.Ф.
27.
Сәнгать.
10.00-18.00
Рамазанова А.Х.
28.
Уеннарның барышын исәпкә алу һәм
регламентын саклау.
11.00-18.00
Галиева А.Н.
Хәйруллина Р.Н.
39.
Бизәлгән атлар маршы. (13 ат)
11.00-11.30
Габдрахманов И.Д.
Җирле үзидарә Советлары:
Бизәлгән атлар һәм тольянчылар.
- Карадуган ( Игенче) 1
- Шубан (Алга) 1
- Кече-Лызи (Ленин) 2
- Балтач 1
- Норма (Тимирязов) 2
- Сосна (Сосна) 1
- Салавыч 2
- Урта Көшкәт 1
30.
Форпост - 10 кеше
Милиция - 30 кеше.

Реклама

Район тормышына кагылышлы иң мөһим яңалыкларыбызны Балтаси_Хезмэт телеграм каналыбызда да укыгыз.

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Теги: 250
Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: