Хезмәт

Ике төр ярышта кемнәр җиңүче?

Балтач «Форпост үзәге» Балтач спорткомплексында мәктәп отрядлары арасында ике төр ярыш (пневматик винтовкадан ату, егетләр – отжимание, кызлар - пресс) үткәрде.

Бу чарада Балтач район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары И.Ф. Гайнетдинов, “Форпост үзәге” директоры Ф. Ш. Гыйлемҗанов катнашты.

Җиңүчеләр мактау грамоталары һәм медальләр белән бүләкләнде.

Чара хәрби-гамәли спорт төрләрен һәм сәламәт яшәү рәвешен популярлаштыру максатыннан үткәрелде.

Пневматик винтовкадан ату:

Төп гомуми белем бирү мәктәпләрендә укучы кызлар арасында:
1 урын – Камалиева Мәликә (Шубан мәктәбе)
2 урын-Фролова Миләүшә (Субаш мәктәбе)
3 урын-Мөхәрләмова Алия (Пыжмара мәктәбе)

Урта гомуми белем бирү мәктәпләрендә укучы кызлар арасында:
1 урын – Кашафуллина Диләрә (Балтач урта мәктәбе)
2 урын-Зарипова Алисә (Смәел урта мәктәбе)
3 урын – Герасимова Ксения (Кече Лызи урта мәктәбе)

Төп гомуми белем бирү мәктәпләрендә укучы егетләр арасында:
1 урын-Галләмов Самат (Сосна мәктәбе)
2 урын-Гайфетдинов Рүзәл (Пыжмара мәктәбе)
3 урын – Николаев Вилдан (Субаш мәктәбе)

Урта мәктәпләрдә укучы егетләр арасында:
1 урын – Хаҗиев Сәйдәш (Смәил урта мәктәбе)
2 урын – Филипов Артем (Урта Көшкәт урта мәктәбе)
3 урын-Кузнецов Кирилл (Яңгул урта мәктәбе)

Отжимание:
Төп гомуми белем бирү мәктәпләре арасында:
1 урын-Гайфетдинов Рүзәл (Пыжмара мәктәбе)
2 урын-Галләмов Самат (Сосна мәктәбе)
3 урын – Хәйдәрҗанов Сөләйман (Шубан төп гомуми белем бирү мәктәбе)

Урта гомуми белем бирү мәктәпләре арасында:
1 урын – Макаров Максим (Кече Лызи урта мәктәбе)
2 урын – Хөрмәтуллин Азат (Салавыч мәктәбе)
3 урын – Бариев Әмир (Балтач урта мәктәбе)

Пресс
Төп гомуми белем бирү мәктәпләре арасында:
1 урын-Фәйзрахманова Алия (Сосна төп гомуми белем бирү мәктәбе)
2 урын-Закирҗанова Диләрә (Кенә төп гомуми белем бирү мәктәбе)
3 урын – Камалиева Мәликә (Шубан мәктәбе)

Урта гомуми белем бирү мәктәпләре арасында:
1 урын – Кашафуллина Диләрә (Балтач урта мәктәбе)
2 урын – Сәлахетдинова Эльвира (Яңгул урта мәктәбе)
3 урын – Герасимова Ксения (Кече Лызи урта мәктәбе)

Гомуми белем бирү мәктәпләре арасында гомумкоманда зачеты:
1 урын – Шубан мәктәбе
2 урын – Пыжмара мәктәбе
3 урын-Сосна мәктәбе

Урта гомуми белем бирү мәктәпләре арасында гомумкоманда зачеты:
1 урын-Кече Лызи урта мәктәбе
2 урын – Яңгул урта мәктәбе
3 урын-Балтач урта мәктәбе

Реклама
Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: